ایرنا: "بي بي سي" به خاطر استفاده از نام جعلي به جاي خليج فارس عذرخواهي کرد
لندن - بنگاه سخن پراکني بريتانيا(بي بي سي) به خاطر استفاده از يک نام جعلي به جاي خليج فارس در يکي از برنامه هاي تلويزيوني خود، عذرخواهي کرد.

عذرخواهي "بي بي سي" به دنبال ارسال نامه اي اعتراضي از سوي دکتر "پيروز مجتهدزاده" استاد علوم سياسي و جغرافياي سياسي به سردبير "بي بي سي" و در پاسخ ارسال شده براي اين استاد ايراني، اعلام شده است.

در پاسخ ارسال شده از سوي يکي از مسئولان بخش رسيدگي به شکايات "بي بي سي" آمده است: اين موضوع صرفا يک اشتباه آشکار بود که از منبعي که براي تهيه گرافيک نقشه استفاده شده بود، ناشي شد... من اطمينان مي دهم که هيچ قصد و غرض ديگري در بروز اين اشتباه دخيل نبوده است. من همچنين از هرگونه رنجشي که اين موضوع ممکن است به وجود آورده باشد، عذرخواهي مي کنم.

مجتهد زاده روز يازدهم فروردين ماه با ارسال نامه اي به سردبير "بي بي سي" به استفاده از يک نام جعلي به جاي نام اصيل خليج فارس در يکي از برنامه هاي شبکه دوم تلويزيون "بي بي سي" اعتراض کرده بود.

وي در اين نامه متذکر شده بود که نام گذاري "خليج فارس" از سوي نام گذاران جغرافيايي يوناني و ايراني بيش از سه هزار سال قدمت دارد.

تلويزيون "بي بي سي" در يکي از برنامه هاي اوايل فروردين خود با عنوان "تروپيک سرطان" (tropic of cancer) از نقشه اي با نام جعلي "خليج عربي" به جاي نام تاريخي و رسمي پذيرفته شده بين المللي "خليج فارس" استفاده کرده بود.

متجتهد زاده در بخشي از نامه خود نوشته بود: "در گذشته، من در چند نوبت نگراني خود را از دخالت عوامل "بي بي سي" در بازي برخي محافل عربي بر سر ناميدن بدنه آبي که ايران را از همسايگان عربش جدا مي سازد، با ويراستاران "بي بي سي" در ميان گذاشتم...جهان متمدن، به استناد نقشه هاي توليد شده توسط همه ملت ها، از جمله مردم عرب، تا نيمه اول قرن بيستم، هيچ نام ديگري، جز "خليج فارس" را بر اين دريا نشناخته است."

تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.