رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به كاهش آمار تصادفات و تلفات در نوروز امسال، ‌در آستانه پايان سفرهاي نوروزي تاكيد كرد: برخورد با رانندگان حادثه‌ساز به طور جدي در دستور كار پليس قرار گرفته است.

به گزارش ايسنا، سردار اسكندر مومني روز سه‌شنبه در حاشيه بازديد از دوربين‌هاي نظارت تصويري و كنترل سرعت هوشمند در محور تهران – مشهد، با اشاره به اينكه آمار تصادفات و تلفات رانندگي در نوروز امسال كاهش داشته اما همچنان آمار آن بالاست، سرعت و سبقت غيرمجاز و خستگي و خواب آلودگي را علل اصلي وقوع تصادفات نوروز عنوان كرد.

وي با اشاره به اينكه در سال 87، 23 هزار نفر در تصادفات رانندگي كشته شدند، گفت: ‌اين رقم در سال 88 حدود 4 درصد كاهش يافت. اميدواريم در سال جاري با افزايش ايمني جاده‌اي و تصويب قانون جديد اخذ جرايم رانندگي در مجلس شوراي اسلامي، ميزان كشته‌هاي تصادفات رانندگي در كشور كاهش يابد.

سردار مومني مهمترين برنامه امسال پليس راهنمايي و رانندگي را برخورد با رانندگان حادثه ساز عنوان كرد و گفت: متاسفانه در نوروز امسال بخش عمده‌اي از تصادفات به شكل واژگوني و ناشي از خستگي و خواب آلودگي بود كه لذا در آستانه پايان سفرهاي نوروز به هموطنان توصيه اكيد مي‌كنيم به هيچ عنوان به چشمان خسته اعتماد نكرده و در صورت خستگي و خواب آلوده بودن از رانندگي جدا خودداري كنند.

وي با اشاره به اينكه هرچه به روزهاي پاياني سال نزديك‌تر مي‌شويم، حجم تردد در محورها به دليل بازگشت مسافران نوروزي افزايش مي‌يابد، گفت: بر اساس پيش بيني سازمان هواشناسي شاهد افزايش بارندگي‌ها در روزهاي آتي خواهيم بود لذا همراه داشتن تجهيزات ايمني و خصوصا زنجير چرخ براي بازگشت مسافران و روز 13 فروردين ماه الزامي است.

وي تاكيد كرد: پليس در مبدا نسبت به كنترل تجهيزات ايمني خصوصا زنجير چرخ در روز 13 فروردين اقدام كرده و از تردد خودروهاي فاقد زنجير چرخ در اين روز جلوگيري خواهد كرد.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در ادامه كنترل نامحسوس را از جمله برنامه‌هاي اصلي پليس راهور ناجا در سال جاري عنوان كرد و گفت: بر اين اساس اين كنترل‌ها از طريق نيروهاي پليس و به صورت الكترونيكي انجام خواهد شد.

وي گفت: هم اكنون مسير تهران - مشهد حدود 95 درصد به دوربين‌هاي كنترل هوشمند مجهز شده است. از سوي ديگر مسير اصفهان - شيراز و محورهاي هراز، ‌فيروزكوه و كندوان نيز در سال جاري به اين دوربين‌ها تجهيز خواهند شد و تلاش مي‌كنيم تا چند مسير ديگر را نيز به دوربين‌هاي كنترل هوشمند مجهز كنيم.

سردار مومني با اشاره به اينكه دوربين‌هاي تهران – مشهد يكي از پيشرفته‌ترين دوربين‌هاي دنيا در زمينه كنترل الكترونيكي محسوب مي‌شود، گفت: ‌اين دوربين‌ها مي‌توانند علاوه بر ثبت سرعت غيرمجاز در طول شبانه روز نسبت به محاسبه سرعت متوسط خودروها نيز اقدام كرده و بر اين اساس رانندگان ديگر نمي‌توانند پس از عبور از اين دوربين‌ها نسبت به افزايش سرعت خود اقدام كنند.

وي گفت:‌ آمارها نشان مي‌دهد؛ طي 11 روز گذشته 330 هزار خودرو در محور تهران مشهد تردد كردند كه بر اين اساس بايد گفت: هر سه ثانيه يك خودرو اين مسير را طي كرده اما تنها شش هزار تخلف در اين مسير به ثبت رسيده است كه اين رقم حدود يك درصد از خودروهاي عبوري را شامل مي‌شود كه بدين ترتيب بايد گفت: بيش از 98 درصد رانندگان در اين مسير تخلف نكرده‌اند.
تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.