دكتر محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور كشورمان عصر پنج‌شنبه در دومين روز سفر خود به استان سيستان و بلوچستان در جمع علما و روحانيون اين استان اظهاركرد: امروز جهان نيازمند فرهنگ عاشورا و فرهنگ حسيني است.

به گزارش ايسنا، دكتر محمود احمدي‌نژاد در ابتداي سخنانش با بيان اين كه خدا را سپاس گذارم كه توفيق يافتم در جمع شما علما و روحانيون حضور پيدا كنم، گفت: اعتقاد ما اين است كه علما همه براي خدا، دين خدا و براي صينات از احكام خدا و براي دفاع از عزت، كرامت و شرف مومنان و پيروان پيامبران خدا تلاش مي‌كنند و باور ما اين است كه علما كساني هستند كه خود را وقف اسلام و ترويج دين پيامبر خدا و احكام نوراني اسلام كرده‌اند و به همين دليل شان و جايگاه علما بالاست. علما يك ذخيره و خط راهنما براي مردم و بندگان خدا هستند.

وي در بخش ديگر صحبت‌هاي خود با بيان اين كه لازمه‌ي صيانت از عزت و دين خدا وحدت است، ادامه داد: لازمه‌ي دفاع از حقوق مسلمانان كرامت مسلمانان و دفاع از استقلال كشور وحدت است و در واقع وحدت عنصر اساسي در جامعه اسلامي است.

رييس‌جمهور با طرح اين پرسش كه براي دست‌يابي به وحدت عميق و پايدار بايد چه كنيم؟ گفت: در اين ارتباط بايد به عوامل گوناگوني توجه كنيم كه من در اين‌جا به دو عامل اصلي را مي‌خواهم اشاره كنم. عامل اول ايمان عميق به خداوند متعال است و اگر ايمان به خدا و اخلاص نباشد و كار براي خدا نباشد وحدتي رخ نمي‌دهد.

احمدي‌نژاد ادامه داد: تلاش اول اين است كه بايد كارها براي خدا باشد.

او با بيان اين كه لازمه‌ي كار به خدا و ايمان به خدا شناخت خداوند است، تصريح كرد: تنها راه شناخت اسماء الهي شناخت انسان كامل است؛ چراكه انسان كامل تجلي اسماء الهي است.

رييس‌ قوه مجريه بار ديگر با تاكيد بر اين كه براي وحدت بايد ايمان به خدا داشته باشيم و براي خدا كار كنيم، گفت: لازمه‌ي اين كار شناخت خداوند است و براي شناخت خدا بايد انسان كامل را شناخت. چرا كه انسان كامل تجلي اسماء الهي است.

وي عامل دوم در امر وحدت را وجود رهبر واحد به عنوان محور وحدت عنوان كرد و افزود: بهترين حالت اين است كه رهبري در اختيار انسان كامل باشد. انساني كه نقص و عيب نداشته باشد.

رييس‌جمهور با بيان اي نكه كساني كه از ظلم حمايت مي‌كنند و در برابر جنايت‌ها سكوت مي‌كنند در واقع راه پيامبر (ص) را نشناخته‌اند، گفت: كساني كه به جاي محكوم كردن جنايت‌هاي رژيم صهيونيستي مقاومت را محكوم مي‌كنند و در واقع از مظلوم دفاع نمي‌كنند آن‌ها راه پيامبر (ص) را نشناخته‌اند.

وي خطاب به اين افراد اظهار كرد: چرا در برابر اين جنايت‌ها سكوت كرده‌ايد و چرا فريادي نمي‌زنيد.

در اين هنگام حاضران با شعار "مرگ بر اسراييل" سخنان رييس‌جمهور را تاييد كردند.

احمدي نژاد ادامه داد: چطور يك عده اسم‌شان را مسلمان گذاشتند ولي از مظلوم دفاع نمي‌كنند و در برابر جنايت‌ها سكوت كرده‌اند. آن‌ها راه پيامبر (ص) را نشناخته‌اند.

رييس‌جمهور با بيان اين كه اگر راه درست را انتخاب كنيم تفرقه‌اي در دنياي اسلام وجود نخواهد داشت، اظافه كرد: در ايران به خاطر نعمت ولايت همه با هم برادر و متحد هستند و در استان سيستان و بلوچستان همه با يكديگر برادر ديني هستند و متحد و هم دل هستند و ما از اين بابت خدا را شاكر و سپاسگذاريم.

وي بار ديگر به حوادث غزه اشاره كرد و گفت: مصاحبه كرده‌اند و گفته‌اند اين جنايت‌ها و حملات به مردم مظلوم فلسطين براي دفاع از ارزش‌هاست؛ در صورتي كه من به آن‌ها مي‌گويم ارزش‌هاي شما آدم‌كشي، قتل و غارت و جنايت است.

رييس‌ قوه مجريه خطاب به علما اظهار كرد: امروز مسووليت شما سنگين است. و جهان اگر بخواهد اصلاح شود جزء تبعيت از انديشه‌ي پيامبران و انسان كامل راهي ندارد.

او با بيان اين كه امروز وظيفه‌ي ترويج اسلام ناب يك وظيفه‌ي عمومي است، بار ديگر خطاب به علما تصريح كرد: امروز مسووليت علما سنگين است و هيچ عذري پذيرفته نيست و نبايد مشغول به مسائل پيش پا افتاده و مسائلي كه موجب اختلاف مي‌شود، بود. امروز بايد از سراسر ايران فرياد بلند دفاع از مظلومان شنيده شود. فرياد بلند دعوت به حق و پيامبر خدا. و ما بايد اين فرهنگ را به دنيا معرفي كنيم؛ چرا كه تنها راه نجات بشريت است.

رييس‌جمهور با بيان اين كه اگر عاشورا نبود اثري از اسلام نبود، گفت: امام حسين (ع) چراغ هدايت است و عاشورا تجلي نور، هدايت، ‌غيرت، جرات، شجاعت و عزت است.

احمدي‌نژاد تاكيد كرد كه امروز جهان نيازمند فرهنگ عاشورا و فرهنگ حسيني است و اگر فرهنگ حسيني حاكم بود اين فجايا رخ نمي‌داد و اين ظلم‌ها و ستم‌ها به بشريت تحميل نمي‌شد و اگر فرهنگ حسيني بود دولت آمريكا نمي‌توانست اين همه سر و صدا كند. به افغانستان و عراق لشگركشي كند و اين همه جنايت انجام دهد و به قاتلان و جنايتكاران جايزه صلح داده نمي‌شد و عزت انسان لگد مال نمي‌شد.

رييس‌جمهور با بيان اين كه ما خدا را سپاسگذاريم كه ملت ايران دلداده‌ي اهل بيت و امام حسين (ع) هستند، بار ديگر تاكيد كرد كه امروز جهان نيازمند فرهنگ عاشورا است.

وي هم‌چنين با بيان اين كه ما موافق هستيم كه دانشكده‌ي مذاهب اسلامي در استان سيستان و بلوچستان ايجاد شود، گفت: شما در اين ارتباط طرح دهيد و نظرات خود را بگوييد و دولت تا آنجا كه توان داشته باشد حمايت خواهد كرد.

احمدي‌نژاد با بيان اين كه ستمگران و قدرت‌هاي زورگو در درون خودشان داراي تفرقه هستند و با هم مثل گرگ هستند، تصريح كرد: اما سر كشتن ما و تسلط بر ما با هم متحد مي‌شوند و آن‌ها در واقع نمايش وحدت مي‌دهند ولي در داخل‌شان تفرقه است و ميلياردها دلار خرج مي‌كنند كه در دنياي اسلام تفرقه ايجاد كنند.

رييس‌جمهور گفت: من به آن‌ها مي‌گويم كه علما و مردم ايران در كنار هم متحد و هم‌دل هستند و به فضل الهي در مسير اسلام ناب حركت مي‌كنند و آرزوي شما را به گور خواهند فرستاد.

رييس قوه مقننه خطاب به آن‌ها گفت: شما هنوز قدرت اسلام نديده‌ايد و قدرت اسلام قدرت صلح، فرهنگ و وحدت است.

رييس‌جمهور در بخش پاياني صحبت‌هاي خود خطاب به علما گفت: عزيزان براي تحقق كامل اسلام ما هنوز در ابتداي راه هستيم و بايد در اين ارتباط دست به دست هم بدهيم و همت كنيم. ماموريت بزرگ و سنگيني بر عهده‌ي ماست كه بايد به نحو حسن اين ماموريت‌ها را انجام داد و علما در اين ارتباط نقش مهم و تاثيرگذاري دارند.تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.