وزير نفت درباره اظهارات مدير عامل شركت ملي نفت مبني بر تعليق قرارداد كرسنت گفت: تا زماني كه قيمت عادلانه در اين قرارداد لحاظ نشود گازي به امارات صادر نخواهيم كرد. 

به گزارش فارس، غلامحسين نوذري عصر امروز در حاشيه ششمين نمايشگاه بين المللي ايران پلاست در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي در خصوص قيمت بنزين آزاد در خليج فارس گفت: بر اساس آخرين بررسي‌هاي صورت گرفته، قيمت فوب خليج فارس براي هر تن بنزين بالاي 450 دلار است و بحثهاي صورت گرفته در خصوص پايين ترين بودن قيمت خليج فارس از قيمت تعيين شده براي بنزين آزاد در ايران صحت ندارد.
وزير نفت درباره بودجه واردات بنزين گفت: ارزيابي ها درباره ميزان مصرف و واردات در حال انجام است تا ميزان نياز تا پايان سال مشخص شود و يك بار لايحه به مجلس ارائه دهيم و اين موضوع در دولت در دست بررسي است.
نوذري همچنين در پاسخ به سوالي درباره نگراني وزير نيرو براي تامين سوخت نيروگاهها گفت: اقدامات لازم براي تامين سوخت مايع از سوي شركت پالايش و پخش فراورده‌هاي نفتي انجام شده و با حمايت و صرفه جويي مردم در زمينه تامين سوخت زمستاني مشكلي نخواهيم داشت.
وي همچنين در اين گفت و گوي خبري از احتمال برگزاري نشست اضطراري اوپك خبر داد و گفت: تصميم اوپك درباره كاهش 1.5 ميليون بشكه اي سقف توليد در بازار نفت تاثير مثبتي داشته است و اگر اوپك اين تصميم را اتخاذ نمي كرد روند كاهشي قيمت نفت بيش از اين ميزان بود اما در صورت ادامه كاهش نفت احتمال برگزاري نشست اضطراري وجود دارد.
وي تاكيد كرد: ايجاد تعادل بين عرضه و تقاضا به همكاري توليد كنندگان اوپكي و غيراوپكي نياز دارد و در اين زمينه روسيه نيز براي همكاري با اوپك در جهت مديريت بازار نفت اعلام آمادگي كرده است.
نوذري تصريح كرد: در صورتي كه توليد كنندگان غير اصولي با سازمان اوپك همراهي نكند شرايط جهاني بازار نفت در حالت بحراني و متلاطم باقي مي ماند.
نوذري در پاسخ به سوال فارس درباره اظهارات مدير عامل شركت ملي نفت مبني بر تعليق قرارداد كرسنت گفت: تا زماني كه قيمت عادلانه در اين قرارداد لحاظ نشود گازي به امارات صادر نخواهيم كرد.
وي تاكيد كرد: خط لوله سيري به عسلويه از پيشرفت بسيار مناسبي برخوردار است و در حال حاضر 150 كيلومتر از اين خط لوله اجرايي شده كه در صورت به توافق نرسيدن با امارات اين گاز در داخل كشور مصرف شود.
وي همچنين درباره قيمت پايه نفت در بودجه 88 نيز گفت: قيمت پايه نفت در بودجه 88 توسط معاونت برنامه ريزي وزارت نفت در حال بررسي است و بايد قيمتي براي نفت در بودجه در نظر گرفته شود كه رسيدن به آن نزديك باشد و بتواند رشد و توسعه را براي كشور به همراه آورد.
نوذري تاكيد كرد: ايران كمترين تاثير را از تحولات اقتصادي دنيا داشته و در صورت كاهش هزينه هاي غيرضروري مي توانيم سال پرباري را در پيش رو داشته باشيم.
وزير نفت در پاسخ به سوالي درباره واردات گاز ايران از تركمنستان نيز گفـت: قيمتهاي اعلام شده در خصوص گاز تركمنستان را غير واقعي است و در حال حاضر مذاكره براي قيمت عادلانه در جريان است، ضمن اينكه هنوز هيچ قيمتي قطعي نشده و مذاكرات با تركمنستان ادامه دارد.
نوذري درباره اقدامات انجام شده براي گازرساني در زمستان اظهارداشت: بر اساس برنامه ريزيهاي صورت گرفته اقداماتي در رابطه با تقويت شبكه ملي گازرساني انجام شده و با توجه به اقدامات انجام شده پيش بيني مي شود زمستان آساني پيش رو داشته باشيم.
وزير نفت درباره نشست چهارشنبه هفته جاري گازي ايران ، قطر و روسيه نيز گفت: كميته عالي فني قرار است مصوبات اجلاس تهران را دنبال كند و مذاكرات در مورد بحث هايي كه در اجلاس اول نهايي شده است را ادامه دهد.
وزير نفت محور اصلي مذاكرات هفته جاري با كويت را بحث صادرات گاز عنوان كرد و گفت: در حاشيه اجلاس اخير اوپك مذاكراتي با وزير انرژي كويت در خصوص صادرات گاز به اين كشور صورت گرفت و كويت تقاضاي خريد 500 ميليارد فوت مكعب گاز در روز از ايران را دارد كه مقدمات اين فراهم شده است.
نوذري از فراهم شدن زمينه هاي انتقال گاز به پاكستان خبر داد و افزود: در صورت پيوستن هند قرارداد خط لوله صلح را سه جانبه امضا خواهيم كرد.
وي افزود: درحال حاضر فعاليتهاي بسيار خوبي در بخش پتروشيمي انجام شده و با برنامه ريزيهاي صورت گرفته در سال جاري 12 واحد ديگر پتروشيمي به بهره برداري مي رسد.
وزير نفت با اشاره به اين كه توليد 28 ميليون تن محصول پتروشيمي در سال تاكنون محقق شده است، اضافه كرد: اميدواريم بر اساس برنامه ر يزي در سند چشم انداز به توليد 70 ميليون تن محصول پتروشيمي در سال دست پيدا كنيم.
وي با اشاره به اينكه قيمت محصولات و بازار جهاني پتروشيمي با فراز و نشيب بسياري همراه بوده است، افزود: با سياست هاي مجلس و دولت كه اعلام كرده اند بخشي از درآمد نفت را به پروژه ها اختصاص مي دهند مشكلي در خصوص تامين منابع نخواهيم داشت.

تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.