رسا: مدير مدرسه علميه اميرالمومنين (ع) تهران و شماري از طلاب اين مدرسه علميه، روز گذشته در بازگشت از سفر عتبات عاليات از سوي نيروهاي عراقي بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

شماري از طلاب و مسوول مدرسه علميه جامعه اميرالمومنين (ع) تهران در بازگشت از سفر عتبات عاليات از سوي نيروهاي عراقي بازداشت شدند.

بر اساس اين گزارش، كاروان زيارتي اين مدرسه علميه كه متشكل از چهل نفر از طلاب مجرد و متأهل به همراه خانواده هايشان بود، در ساعت 15:30 روز گذشته هنگام بازگشت از عتبات عاليات، با برخورد نامناسب و توهين آميز سربازان عراقي در منطقه مرزي مهران رو به رو شدند.

در اين برخورد كه در خاك عراق صورت گرفت، چهار نفر از طلاب مدرسه علميه اميرالمومنين (ع) تهران بازداشت شدند و حجت الاسلام محمدرضا كرباسي، مدير جامعه اميرالمومنين (ع) تهران نيز از سوي سربازان عراقي بازداشت شد.

بر اساس گزارش رسا، اين افراد با دستان بسته از سوي نيروهاي عراقي به بازداشتگاه هدايت و مورد ضرب و شتم و بازجويي دو ساعته قرار گرفتند. در اين ميان دو تن از طلاب اين مدرسه علميه نيز به شدت از ناحيه چشم و كمر مجروح شدند. اين افراد پس از دو ساعت با اخذ تعهد اجباري آزاد شدند.

حجت الاسلام محمد رضا كرباسي، مدير جامعه اميرالمومنين (ع) تهران در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري رسا، با تأييد اين خبر، چنين اقداماتي را از سوي سربازان عراقي و آمريكايي محكوم كرد و گفت: برخي از سربازان عراقي برخورد بسيار نامناسب و خشني با زايران عراقي دارند و با افرادي چفيه و چهره اي بسيجي دارند، به شدت برخورد مي كنند.

وي خاطر نشان كرد: سربازان عراقي با زايران ايراني برخورد به شدت نامناسب و توهين آميز دارند كه اين امر نگراني زايران را به دنبال داشته است.

حجت الاسلام كرباسي خواستار برخورد مسوولان و رسيدگي به وضعيت زايران ايراني شد و گفت: از مسوولان مربوطه مي خواهيم نسبت به اين برخورد عكس العمل نشان دهند و با پي‌گيري اين مساله، خواستار پاسخ مسوولان عراقي باشند.

محمود ابراهيم پور، يكي از طلاب بازداشت شده نيز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري رسا گفت: سربازان عراقي پس از بازداشت طلاب آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند اما جرات اهانت به مسوول حوزه جامعه علميه اميرالمؤمنين(ع) كه ملبس به لباس مقدس روحانيت بود را پيدا نكردند.

گفتني است، اين كاروان زيارتي صبح امروز با استقبال گرم طلاب وارد تهران شد.

شايان ذكر است، مدرسه علميه جامعه اميرالمومنين (ع)‌ در دو سال گذشته در قالب كاروان زيارتي طلاب اين مدرسه علميه را به عتبات عاليات اعزام مي كندتاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.