ايرنا:يكي ازدانه درشت‌هاي پرونده‌هاي قاچاق كالا كه به اتهام قاچاق تحت پوشش ترانزيت به پرداخت بيش از ‪ ۲۴‬ميليارد تومان محكوم شده بود ، كاملا قانوني و بدون آنكه تعهدي براي پرداخت بدهي خود داشته باشد،از زندان آزاد شد.


يك مقام آگاه در امر مبارزه با قاچاق كالا وارز درگفت وگو با خبرنگار خبرهاي ‪ ۱۶‬گفت: " قاسم م."، از متهمان پرونده بزرگ ‪ ۸۰‬ميليارد توماني است كه با استناد به يكي از قوانين آزاد شده است .

وي گفت : براساس اين قانون اگر فردي متخلف بدون شرط جدي دو سال را در زندان بسر ببرد و توانايي پرداخت جريمه را نداشته باشد ، آزاد مي‌شود.

" قاسم م."، درسال ‪ ۷۸‬نيز توسط دادگاه انقلاب اسلامي سرخس به اتهام حمل كالاي قاچاق به پرداخت ‪ ۳۰۰‬ميليون ريال جزاي نقدي و تحمل دو سال حبس تعليقي محكوم شده بود.

نامبرده درسال ‪ ۸۳‬نيز توسط دادگاه انقلاب اسلامي تهران به اتهام قاچاق كالا به پرداخت ‪ ۱۴‬ميليارد ريال و تحمل ‪ ۷۴‬ضربه شلاق تعزيري محكوم شد.

اين مقام آگاه همچنين از مرخصي "مهرداد م."، يكي ديگر از متهمان دانه درشت اقتصادي در حال حاضر خبر داد كه مرداد ماه سال گذشته توسط شعبه ‪ ۳۸‬دادگاه انقلاب اسلامي مستقر در مجتمع امور اقتصادي محاكمه و به پرداخت بيش از ‪ ۱۱۰‬ميليارد ريال محكوم شد.


*****
گلايه از ضعف آموزش پيش‌گيري از گسترش ايدز
...........................................

رييس مركز تحقيقات ايدز ايران در خصوص افزايش راه‌هاي گسترش بيماري ايدز در ايران هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، "مينو محرز" در همايش درمان داروهاي سوء مصرف مواد مخدر، با انتقاد از سكوت رسانه‌اي درمورد راه‌هاي انتقال ويروس "اچ.آي. وي" افزود: هيچ فردي نمي‌خواهد قبول كند ايدز از راه‌هاي ديگري به جز سرنگ‌هاي آلوده معتادان، از جمله راه تماس جنسي در حال گسترش است.

رييس مركز تحقيقات ايدز ايران، تصريح كرد: آموزش‌هاي لازم به دانش آموزان و جوانان كه بيشترين افراد در معرض خطر هستند، داده نمي‌شود.

به گفته وي، ما هنوز نتوانسته‌ايم ايدز را كاهش دهيم و يا كنترل كنيم.

"محرز" به آمار رسمي و منتشره از سوي وزارت بهداشت در مورد مبتلايان به عفونت "اچ آي وي" و ايدز كه ‪ ۱۶‬هزار ‪ ۹۰‬نفر ذكر مي‌شود اشاره كرد و گفت: تاكنون دو هزار و ‪ ۹۵‬نفر از افراد بالغ بر اثر ايدز فوت كرده اند.

او آمار احتمالي افرادي كه از راه‌هاي مختلف به اين ويروس آلوده شده باشند را بسيار بيشتر از رقم رسمي اعلام كرد.


*****
پاسخ طنز گونه متكي به پرسش خبرنگاري در مورد ملاقات با رايس
................................................

پاسخ طنز گونه وزير امور خارجه ايران به سوالي در خصوص ملاقات و مذاكره با وزير خارجه آمريكا شليك خنده حاضران در كنفرانس خبري روز دوشنبه وي در سوريه را به همراه داشت.

"منوچهر متكي" در پايان ديدارهاي خود با مقامات سوري در يك كنفرانس خبري مشترك با "وليد المعلم" همتاي سوري خود در دمشق، شركت كرد.

به گزارش ايرنا از دمشق، در اين كنفرانس خبري، خبرنگاري از متكي پرسيد: در اجلاس "شرم الشيخ" رايس با نگاه‌هاي خود شما را دنبال مي‌كرد در تلاش براي ديدار با شما بود، آيا امكان دارد در آينده با او ديدار كنيد؟
وزير امور خارجه ي ايران گفت: "البته ما از مواجهه با خانمها و گفت وگو با خانم‌ها نمي‌گريزيم، اما اگر منظور شما يك ملاقات رسمي سياسي است، قاعدتا مقدماتي را نياز دارد كه آن مقدمات در شرم الشيخ فراهم نبود." پاسخ متكي به اين پرسش با شليك خنده خبرنگاران و وليد المعلم همراه شد.


*****
فاصله فراوان ايران و قطر در بهره برداري از مخزن مشترك گازي
..............................

"قطر" شريك ايران در ميدان گازي پارس جنوبي در خليج فارس، در نظر دارد توليد گاز طبيعي مايع شده (ال ان جي) را تا سال ‪ ۲۰۱۰‬ميلادي به ‪۷۷‬ ميليون تن در سال افزايش دهد.

توليد ‪ ۷۷‬ميليون تن "ال ان جي" از ميدان گازي پارس جنوبي تا سال ‪۲۰۱۰‬ ميلادي معادل روزي حدود ‪ ۴۰۰‬ميليون مترمكعب گاز، برابر با توسعه ‪ ۱۶‬مرحله تعريف شده ميدان پارس جنوبي در بخش ايراني است.

اين فقط برنامه‌هاي اين كشور در توليد "ال ان جي" است ، درحاليكه برنامه‌هاي ديگري براي صادرات گاز از طريق خط لوله به كشورهاي همسايه اش دارد.

ايران تاكنون فقط موفق به بهره برداري از پنج مرحله توسعه ميدان پارس جنوبي معادل ميانگين ‪ ۱۲۵‬ميليون مترمكعب گاز در روز شده است.

كارشناسان بازار گاز به طور خوش بينانه پيش بيني مي‌كنند كه ايران تا سال ‪ ۲۰۱۰‬بهره برداري از مرحله ‪ ۱۰‬توسعه ميدان را به نتيجه خواهد رساند.

به عبارت ديگر در آن زمان قادر به برداشت ميانگين ‪ ۲۵۰‬ميليون مترمكعب گاز در روز خواهد شد.

قطر درسال ‪ ۱۹۹۱‬توليد از ميدان مشترك پارس جنوبي را آغاز كرد و ايران در سال ‪ ۲۰۰۱‬موفق به اين امر شد.


*****
تغيير محل ساخت هتل در اطراف سد كرج
..................................

فاطمه آجرلو نماينده كرج اعلام كرد كه نمايندگان اين شهرستان به طور جدي پيگير ساخت و سازهاي غير مجاز در حاشيه سد كرج هستند.

وي در گفت و گو با خبرنگار خبرهاي ‪ ۱۶‬افزود: موضوع حاشيه سد كرج به دليل اهميت آن به شوراي عالي امنيت ملي سپرده شده و اين شورا بايد به دليل اهميت موضوع ، به اين مباحثات ورود كند.

آجرلو تاكيد كرد: تاكنون در اين زمينه سه جلسه با كميسيون زيربنايي نهاد رياست جمهوري برگزار كرده‌ايم.

رشيد جلالي نماينده ديگر كرج نيز به خبرنگار خبرهاي ‪ ۱۶‬گفت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته ، مجوز احداث هتل كه از سوي يكي از سازمان‌هاي مسوول در حاشيه سد كرج به طور غير قانوني به فردي اعطا شده بود، تغيير كرد.


*****
رقابت‌هاي متعصابه اپراتورهاي تلفن همراه در نمايشگاه تلكام
....................................

اين روزهااپراتورهاي همراه اول ، ايرانسل و پيمانكار تاليا درغرفه هاي سالن ‪ ۴۴‬نمايشگاه تله كام با رنگ‌هاي فيروزه اي، زرد و قرمز براي بازديدكنندگان خودنمايي مي‌كنند.

ولي آنچه كه از همه جالبتر است تعصب آنها به غرفه خودشان يا اصلا به خودشان است.

به گزارش خبرنگار خبرهاي ‪ ، ۱۶‬تعصب اين اپراتورها در حدي است كه اگر يك بازديدكننده بسته‌هاي تبليغاتي يك اپراتور را در دست داشته باشد و به غرفه اپراتور ديگر مراجعه كند ممكن است با واكنش اپراتور يادشده مواجه شود.

يكي از بازديدكنندگان اين نمايشگاه به خبرنگار ما اظهارداشت رقابت متعصابه اپراتورهاي تلفن همراه به گونه‌اي است كه دفترچه‌اي كه وي از يك اپراتور به عنوان هديه، دريافت كرده بود، نماينده اپراتور ديگر، با اعتراض آن را پاره كرده است.

غرفه‌هاي مربوط به خدمات‌دهندگان تلفن‌هاي همراه با ترفندهاي مختلف از جمله قرعه كشي كالاهايي مانند گوشي و سيم كارت تلفن سعي در جلب توجه بازديدكنندگان را جلب مي‌كنند.


*****
ابهام در خصوص لغو يك همايش اقتصادي !
....................................

درحالي كه كمتراز يك روز به برگزاري نخستين همايش ملي انضباط ، امنيت اجتماعي وپديده قاچاق مانده ، برخي شنيده‌ها حاكي است كه اين همايش به دلايل نامعلومي لغو شده است .

به گزارش خبرنگار خبرهاي ‪ ، ۱۶‬هرچند كه هنوز به طور رسمي علت لغو همايش اعلام نشده، اما گفته مي‌شود ، برخي اظهارات روز گذشته دبير ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا وارز برنامه بامداي شبكه يك سيما ، پرونده اين همايش را مختومه اعلام كرده است.

ظاهرا پس از اين اظهارات ، يكي از مسئولان رده بالاي كشور طي نامه اي دستور لغو همايش را صادر كرده است.

از سوي ديگر برخي تحليگران حوزه مبارزه با قاچاق نيز معتقدند: بخش عمده محورهاي همايش كه نتيجه نزديك به يك سال فعاليت پژوهشي است ، موجب بروز برخي انتقادها شده و مخالفان تلاش‌هاي بسياري براي لغو اين همايش به كار برده اند.

نخستين همايش يك روزه ملي انضباط ، امنيت اجتماعي و پديده قاچاق قرار بود نهم آبان ماه جاري با ارايه ‪ ۲۹‬مقاله توسط گروهي از صاحبنظران در دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار شود.تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.