يك نامزد رياست فدراسيون فوتبال در نامه‌اي سرگشاده به رئيس كميته انتقالي، به انتقاد از تخلفات صورت گرفته در انتخابات پرداخت.
  
 
به گزارش خبرنگار فارس،‌ مصطفي آجورلو، نامزد انتخابات رياست فدراسيون فوتبال در نامه‌اي سرگشاده به محسن صفايي فراهاني، رئيس كميته انتقالي، نسبت به تخلفات صورت گرفته در روند انتخابات انتقاد كرد.
وي خواستار جلوگيري از فعاليت مديران اجرايي فدراسيون در جهت منافع نامزدي خاص و ايجاد فضاي اطمينان‌بخش و طراحي مكانيسم عادلانه و نظارت بر حسن انجام مراحل ثبت‌نام براي حضور نامزدهاي مستقل در انتخابات فدراسيون شد.

در اين نامه آمده است: بي‌ترديد مبارزه با تخلفات صورت گرفته در انتخابات فدراسيون و دفاع از ساحت قانون، كمك شاياني به مقابله با قانون‌گريزي و رفتارهاي آمرانه در عرصه ورزش خواهد نمود.
در ادامه عنوان شده است: فراهم كردن شرايط تعويق انتخابات كه با استعفاي برخي نامزدهاي پست‌هاي مختلف هيئت ‌رئيسه صورت گرفت، متاسفانه خلل فراواني به فوتبال در عرصه داخلي و اعتبار آن در عرصه خارجي وارد نمود. وارد كردن فوتبال به فضايي كه زمينه بي‌اعتمادي مردم و علاقه‌مندان را نسبت به نهادهاي اداره‌كننده ورزش فراهم مي‌آورد، بدعتي است كه به منظور احتراز از رقابت دمكراتيك و سالم در عرصه انتخابات پيش گرفته شده است.

در اين نامه اظهار شده است: روشن شدن دلايل استعفاي نامزدهاي مختلف هيئت ‌رئيسه مي‌تواند در تنوير افكار عمومي و جامعه فوتبال موثر باشد. روشن شدن اين دلايل از سويي ميزان دخالت نهاد اداره ‌كننده ورزش در تعويق انتخابات را روشن مي‌كند و در نهايت، به يافتن ميزان استقلال نامزدها منجر مي‌شود. از سوي ديگر، توضيح خواستن پيرامون دلايلي كه جمله نامزدها را به تصميم مشتركي رسانده، مي‌تواند راهگشا باشد چرا كه به استناد گفته‌هاي جنابعالي در برخي رسانه‌ها، ايشان دليل استعفاي خود را ناآماده بودن شرايط براي برگزاري انتخابات قلمداد كرده‌اند و اين البته باتوجه به اداره امور اجرايي فدراسيون توسط افراد مورد وثوق سازمان ورزش در جهت اثبات تخلفات سازمان ورزش در ثبت‌نام از كانديداها خواهد بود. گويا نامزدهاي مختلف هيئت ‌رئيسه با استعفاي خود شاهدي براي سازماندهي آرا و تخلفات گسترده در مراحل مختلف انتخابات گشته‌اند و اين خود بزرگترين تناقض نزد اين دوستان است.

آجورلو در اين نامه كه خطاب به صفايي فراهاني نوشته شده است، آورده است: گمان مي‌كنم اعلام اسامي افراد مستعفي و انتشار متن استعفاي ايشان، پرده از واقعيت‌ها كنار مي‌زند و به مردم شريف و سربلند ايران اسلامي و اعضاي مجمع فدراسيون در تحليل وضعيت فعلي فوتبال كمك مي‌كند. لذا در مرحله جديد ثبت‌نام از نامزدهاي پست‌هاي مختلف از آن رو كه اينجانب و جناب آقاي مهندس علي‌آبادي از نامزدي خود اعلام انصراف و استعفا ننموده‌ايم، طبيعتاً نيازي به ثبت‌نام مجدد و جمع‌آوري 10 امضا وجود ندارد. طبيعي است اين ثبت‌نام در پست‌هاي غير از رياست كه نامزدها به حد نصاب نرسيده‌اند صورت گيرد، در غير اينصورت با ثبت‌نام و جمع‌آوري مجدد امضا هدف طراحان تعويق انتخابات در ايجاد فضاي غيررقابتي تأمين خواهد شد.

در ادامه عنوان شده است: از مجموعه رفتارهاي صورت گرفته توسط سازمان ورزش، طي روزهاي گذشته، علائم خطرناكي مبني بر خدشه وارد كردن به جنبه رقابتي انتخابات فدراسيون فوتبال درك مي‌شود.

آجورلو اظهار داشته است: استفاده از قدرت سازماني توسط يكي از نامزدهاي پست رياست فدراسيون، جناب آقاي مهندس علي‌آبادي معاون رئيس‌ جمهوري و رئيس سازمان تربيت بدني در برگزاري جلسات با اعضاي مجمع فدراسيون و صاحبان آرا كه به دعوت سيدرضا افتخاري نايب رئيس محترم فدراسيون و رئيس سازمان ليگ و با حضور دبيركل محترم فدراسيون، جناب آقاي نبي كه در دفتر رئيس سازمان تربيت‌بدني صورت گرفته، ترديدي باقي نمي‌گذارد كه رفتارهايي كه منجر به تعويق 2 ماهه انتخابات شده‌اند، بي‌ارتباط به ساختن فضاي انتخابات فرمايشي و خالي از جنبه‌هاي رقابتي نمي‌باشد.

در بخش ديگري از نامه اين نامزد رياست فدراسيون فوتبال آمده است: دعوت از باشگاه‌هايي كه حق ‌رأي در مجمع فدراسيون را دارند – تمام باشگاه‌هاي ليگ برتر و معدود باشگاه‌هاي دسته‌اولي به جلسه دعوت شدند كه در مجمع صاحب حق‌راي هستند- و جلسه با هيئت‌هاي استان‌ها كه در كمال تعجب به صورت علني و بدون هيچ‌گونه ملاحظه‌اي در سازمان ورزش و در فاصله زماني كوتاهي صورت گرفته، خاطره تلخ ثبت‌نام قبلي را تداعي مي‌كند كه كميته انتقالي دخالت‌هاي سازماندهي شده در آن دوره را تخلف در روند انتخابات اعلام كرد. همچنين تغيير جناب آقاي ثنايي مديرعامل باشگاه پيكان كه از افراد تأييدكننده اينجانب در مرحله اول ثبت‌نام بود و حتي در مذاكرات حضوري اينجانب با جنابعالي نگراني خود را از امكان تغيير ايشان اعلام داشتم و جنابعالي اطمينان خاطر داديد كه در صورت هرگونه تغييري در اعضاي مجمع، برخورد قانوني از سوي كميته انتقالي صورت مي‌گيرد، بسيار نگران‌كننده است.

در ادامه اظهار شده است: با توجه به قرائن و شواهد ميداني و مستند، فضاي ايجاد شده در دوره جديد ثبت‌نام، حكايت از مسدود كردن فضا براي حضور نامزدهاي مستقل در عرصه انتخابات دارد. لذا توقع منطقي از جنابعالي به عنوان رئيس كميته انتقالي، برخورد با سازماندهي و تحت‌تاثير گذاشتن آراي اعضاي مجمع در اشكال مختلف، جلوگيري از فعاليت مديران اجرايي فدراسيون در جهت منافع نامزدي خاص و ايجاد فضاي اطمينان‌بخش و طراحي مكانيسم عادلانه و نظارت بر حسن انجام مراحل ثبت‌نام براي حضور نامزدهاي مستقل در انتخابات فدراسيون فوتبال مي‌باشد.
 تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.