شهردار تهران با تأكيد بر اين كه آرم‌هاي جديد طرح ترافيك فاقد اعتبار نيستند، گفت: چنين بحثي در شوراي اسلامي شهر تهران نبوده و فكر مي‌كنم در صورت نياز در اين زمينه آقاي چمران پاسخ خواهند داد.
  
 
به گزارش فارس محمدباقر قاليباف پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ايستگاه تقاطعي مترو اكباتان در جمع خبرنگاران با اشاره به اين‌كه آرم‌هاي طرح ترافيك جديد، 18 ماه اعتبار دارد، گفت: مهر‌ زمان مناسبي براي تعويض آرام‌ها نيست و امسال كه آرم‌ها را تعويض كرديم مدت اعتبار و قيمت آن‌ها را افزايش داده‌ايم.

به گفته شهردار تهران، آرم‌هاي جديد تا فروردين 1388 اعتبار دارد.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبني بر اينكه فرمانداري اعلام كرده است كه آرم‌هاي جديد طرح ترافيك فاقد اعتبار‌ند؟ گفت: اين حرف قانوني نيست، بحث قيمت‌گذاري آرم‌ها بر عهده شهرداري و شوراي شهر تهران است. دولت در اين زمينه با افزايش قيمت آرم‌ها مخالف است.
قاليباف خاطرنشان كرد: با افزايش قيمت آرم طرح ترافيك محدوديت ايجاد خواهيم كرد تا مردم كم‌تر با وسيله شخصي به مركز شهر بيايند و مركز شهر بايد در اختيار حمل و نقل عمومي قرار گيرد.

* افزايش قيمت آرم طرح ترافيك مثل افزايش قيمت برنج، روغن آب و برق نيست

به اعتقاد شهردار تهران، افزايش قيمت آرم طرح ترافيك مثل افزايش قيمت برنج، روغن آب و برق نيست، با افزايش قيمت آرم قصد داريم عامل بازدارنده‌اي ايجاد كنيم تا مردم كم‌تر به وسط شهر بيايند.

*مي‌توانيم سالانه 15 كيلومتر مترو احداث مي‌كنيم

شهردار تهران با بيان اين‌كه اگر دولت كمك مالي كند، توانايي احداث سالانه 15 كيلومتر مترو را در تهران را داريم، گفت: اگر اعتبار تأمين شود ظرف مدت 5 سال حداقل 75 كيلومتر مترو در تهران احداث مي‌كنيم و با اين كار بخش عمده‌اي از ترافيك شهر كاهش خواهد يافت.

*طرح جامع حمل و نقل‌ 15 روز آينده به اتمام مي‌رسد

قاليباف از اتمام طرح جامع حمل و نقل تا 15 روز آينده خبر داد و گفت: اين طرح آماده شد و به زودي آن را به شوراي اسلامي شهر تهران ارايه خواهيم كرد.
شهردار تهران در خصوص ستاد مهر رمضان شهرداري تهران گفت: براي اجراي اين طرح به طور كامل، طرح جهادي منطقه 21 و 22 را لغو كرديم و تمام نيروهاي خود را براي اجراي اين كار بسيج كرده‌ايم.
قاليباف با اشاره به اين‌كه وظيفه ذاتي شهرداري تهران نيست كه به مدارس كمك كند، گفت: ولي وقتي مدرسه‌اي در محله‌اي مشكل دارد، اگر شهرداري بتواند آن مشكل را برطرف خواهد كرد.
وي از بازسازي سرويس‌هاي بهداشتي، نقاشي و فضاي سبز مدارس خبرداد و افزود: البته خط‌كشي‌هاي هم در محلات براي عبور دانش آموزان از عرض خيابان انجام داده‌ايم.
شهردار تهران خاطرنشان كرد: همچنين هماهنگي‌هاي همه با پليس در خصوص ساماندهي سرويس مدارس انجام داده‌ايم هر چند اين تصميم قدري به تأخير انجام شد ولي مي‌خواهيم كه مردم بيش‌تر براي سرويس مدارس دانش‌آموزانشان از حوزه تاكسيراني و حمل و نقل عمومي استفاده كنند.

*خط 4 مترو تكميل مي‌شود

قاليباف با اشاره به اين‌كه توسعه حمل و نقل عمومي يكي از مباحث اصلي است كه در دستور كار شهرداري تهران قرار گرفته است، گفت: گسترش توسعه مترو در دستور كار است.
شهردار تهران اضافه كرد: از منتهي اليه خيابان پيروزي تا اكباتان خط 4 مترو را تكميل خواهيم كرد و بعد از اكباتان به شكل U شكل مترو به سمت شمال و از سمت شرق به تهران پارس متصل خواهد شد.
شهردار تهران اظهار داشت: تكميل خط 4 مترو و تقاطع آن با خطوط 1 و 2 مي‌توانند نقش بسيار مؤثري در حمل و نقل عمومي داشته باشد.
وي به مردم شهر تهران قول داد كه تا پايان سال جاري مترو پيچ شميران تا ميدان فردوسي افتتاح و آماده بهره‌برداري شود و تا پايان سال 1990 اين مجموعه كامل شود.
شهردار تهران همچنين از ادامه خط يك مترو به سمت قلهك از ميرداماد خبر د‌اد.

*ترافيك تهران با توسعه حمل و نقل عمومي برطرف مي‌شود

قاليباف تأكيد كرد: ترافيك تهران به جز با توسعه حمل و نقل عمومي امكان پذير نخواهد بود.
وي با بيان اينكه تمام اقدامات در شهر با پول مردم انجام مي‌شود، گفت: فقط در توسعه مترو و اتوبوسراني دولت به شهر كمك مي‌كند. كه اگر ما مشكل اعتباري نداشته باشيم مي‌توانيم سالانه 15 كيلومتر مترو در تهران احداث كنيم.
شهردار تهران اضافه كرد: همچنين پايانه اتوبوسراني در كنار ايستگاه مترو اكباتان در مهر احداث مي‌شود تا مشكل رفت و آمد مردم در اين محدوده برطرف شود.

*براي احداث منوريل هنوز هيچ تصميمي اتخاذ نشده است

شهردار تهران همچنين در حاشيه مراسم افتتاح ساختمان مركزي شركت بهره‌برداري مترو گفت: براي احداث منوريل هنوز هيچ تصميمي اتخاذ نشده است و تنها كار كارشناسي براي احداث خطوط ريلي در نقاطي از شهر تهران كه تحت پوشش مترو قرار نمي‌گيرند در دست بررسي است‌.
وي ادامه داد: شهر تهران طرح جامع حمل و نقل و ترافيك دارد و بعيد به نظر مي‌رسد كه هيچ‌گونه تصميمي بر خلاف اين طرح اتخاذ شود‌.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: بعضي از نقاط شهر تهران كه تحت پوشش خطوط مترو قرار نمي‌گيرد براي احداث شبكه ريلي در دست بررسي است‌ اما نوع وسيله‌اي كه قرار است در اين بخش‌ها مورد استفاده قرار گيرد، هنوز مشخص نشده و بستگي به تصميم كارشناسان دارد به همين دليل نمي‌توان گفت كه در اين نقاط مونوريل احداث مي‌شود يا قطار هوايي‌.

به اعتقاد قاليباف‌، براي احداث مونوريل يا قطار هوايي بايد بررسي‌هاي لازم ‌انجام شود و بهترين وسيله براي نقاطي كه تحت پوشش خطوط مترو نيستند‌، انتخاب شود‌.

* فاز دوم خطوط BRT منوط به ورود اتوبوس‌هاي چپ در است

شهردار تهران در خصوص خطوط BRT در تهران گفت‌: تكميل فاز دوم خط BRT ‌منوط به ورود اتوبوس‌هاي چپ در است و در هيچ كجاي دنيا در خطوط BRT اتوبوس‌هاي راست در به كار نمي‌رود‌.
قاليباف تصريح كرد: ايستگاه‌هاي نخستين خط BRT آماده است و به محض ورود اتوبوس‌هاي چپ در ظرف دو هفته اين ايستگاه‌ها نصب و راه‌اندازي خواهد شد‌ اما تا زماني كه اتوبوس‌هاي چپ در وارد ناوگان نشود خطوط BRT معنا نمي‌دهد‌.

وي ادامه داد: نبايد ايستگاه‌هاي متعدد و مختلفي براي خطوط BRT وجود داشته باشند تا اتوبوس‌ها به اجبار با فاصله كم در تعداد زيادي ايستگاه توقف كنند‌.

به اعتقاد شهردار تهران، وجود ايستگاه‌هاي وسط براي خطوط BRT يك حسن محسوب مي‌شود زيرا همه مسافران مي‌توانند در يك ايستگاه منتظر اتوبوس بمانند چه بخواهند به سمت غرب بروند و چه به سمت شرق‌.

*ورود واگن‌هاي جديد مترو در 18 ماه آينده

قاليباف اضافه كرد: كمبود اعتبارات مترو مهم‌ترين مشكل اين سيستم است و نخستين نامه‌اي كه به عنوان شهردار تهران امضا كردم درخواست خريد واگن‌هاي جديد مترو درآذر‌ سال 84 بوده است كه اگر دولت در آن سال با 600 ميليون دلار اعتبار درخواستي موافقت مي‌كرد امروز شاهد افزايش واگن‌هاي مترو و كاهش فاصله زماني حركت قطارها به 2 دقيقه بوديم‌ اما متأسفانه به دليل تأخير اختصاص اعتبارات‌، ورود واگن‌هاي جديد به 18 ماه آينده موكول خواهد شد‌.
به اعتقاد قاليباف، شهر تهران از داشتن شبكه حمل و نقل منسجم و به هم پيوسته محروم است و ايجاد اين شبكه از مهم‌ترين اولويت‌هاي كاري محسوب مي‌شود‌.
وي تصريح كرد: احياي بافت‌هاي فرسوده كه 40 سال مورد غفلت واقع شده و همچنين توجه به پروژه‌هاي عمراني از ديگر اولويت‌هاي مهم كاري شهرداري تهران است.

 

 تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.