عصر ایران- پلمپ چندین آرایشگاه متخلف در تهران توجه روزنامه گاردین را به خود معطوف کرد.

به گزارش عصرایران (asriran.com)، این روزنامه انگلیسی در تازه ترین شماره خود نوشت: "پلیس تهران در آخرین مرحله از طرح ارتقای امنیت اخلاقی با هدف اجرای قوانین پوشش اسلامی میان جوانان ده ها آرایشگاه مردانه و زنانه را پلمپ کرده است."

این آرایشگاه ها به عنوان "مروج فرهنگ منحط غربی" شناخته شده و از سوی پلیس پلمپ شدند.

براساس این گزارش به 12 آرایشگاه زنانه گفته شده است به دلیل انجام تاتو و خالکوبی کار خود را متوقف کنند، در حالی که ابروهای تاتو مورد پسند بسیاری از زنان جوان ایرانی قرار دارد.

به ادعای گاردین یک آرایشگاه زنانه زمانی تعطیل شد که مقامات پی بردند یکی از کارکنان آن مرد بوده است. در حالی که این امر مغایر قوانین اسلامی ایرانی است که کار کردن مردان در آرایشگاه های زنانه را ممنوع می داند.

از سوی دیگر 13 آرایشگاه مردانه نیز به دلیل زیر ابرو برداشتن مردان و آرایش مو به نحوی که بیش از حد جلب توجه می کند بسته شدند.

برخی مردان جوان ایرانی موهای خود را به شکل پف کرده و ژل زده در می آورند که حتی در برخی کشورهای غربی نیز این مدل مو عجیب و غریب به نظر می رسد.

گاردین در ادامه نوشت: "تعطیلی آرایشگاه ها توسط «اداره اماکن عمومی» و پس از بازرسی بیش از 730 آرایشگاه در تهران صورت گرفته و متعاقب یک طرح هماهنگ تابستانی است که پیشتر برای مقابله با نقض گسترده قوانین پوشش اسلامی آغاز شد."

از ماه می تاکنون پلیس به هزاران زن در مورد بدحجابی تذکر داده و شماری از آنها را بازداشت کرده است. زنان همچنین به خاطر پوشیدن مانتوها و شلوارهای کوتاه بازداشت شده اند.

براساس این گزارش بازداشت شدگان مرد مجبور هستند آرایشگاه های خود را به پلیس معرفی کنند. آنها سپس باید به آرایشگاه های جدیدی بروند و با اصلاح موی خود به پایگاه های پلیس بازگردند و ماموران در این صورت تصمیم می گیرند که آیا مدل موی آنها قابل قبول است یا خیر.

"محمد علی نجفی" رییس اداره اماکن گفت: "ماموران پلیس در آینده همراه بازرسان اتحادیه از آرایشگاه های مردانه و زنانه بازدید خواهند کرد و آرایشگاه های متخلف فورا بسته خواهند شد."

 تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.