سفیر ایالات متحده آمریکا در افغانستان در تازه‌ترین دور اتهامات ضدایرانی خود مدعی‌ شده‌است که حجم و کیفیت محموله‌های تسلیحاتی قاچاق‌شده از داخل مرزهای ایران برای شورشیان طالبان به اندازه‌ای است که نشان می‌دهد مقامات دولتی ایران از ارسال آن مطلع بوده‌اند!

به گزارش رویتر از کابل ویلیام وود روز چهارشنبه در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: «این یک موضوع ثابت شده است که بخشی از جنگ افزارهایی هم اینک در اختیار شورشیان طالبان قرار دارد از مرزهای ایران عبور کرده‌است».

وود در ادامه مدعی شد: «ما معتقدیم حجم و کیفیت جنگ‌افزارهای قاچاق‌شده از داخل مرزهای ایران برای جنگجویان طالبان به قدری بالاست که نشان می دهد دولت ایران از انجام آن مطلع بوده‌است».

این در حالی است که مقامات آمریکایی پیش‌تر گفته بودند که نمی‌توانند ارتباط مستقیمی بین موضوع ارسال تسلیحات از داخل خاک ایران برای شورشیان طالبان و مقامات دولتی کشورمان پیدا کنند.

ویلیام وود در ادامه با اشاره به تغییر تاکتیک‌های شورشیان طالبان و تروریست‌های القاعده در رویارویی با نیروهای ناتو و ارتش افغانستان گفت: «آنچه امروز در افغانستان شاهد آن هستیم بیش‌تر اعمال خشونت‌های تروریستی است تا یک جنگ پارتیزانی». وی مدعی شد که اوضاع امنیتی افغانستان در اکثر مناطق کشور بهبود یافته است ولی شدت گرفتن فعالیت تروریست‌های انتحاری باعث شده تا به احساس ناامنی بیشتر دامن زده‌شود.

گفتنی است مقامات کشورمان اتهامات مقامات آمریکایی و انگلیسی در زمینه حمایت ایران از طالبان را به شدت تکذیب کرده و بر بی‌پایه و غیرمنطقی بودن چنین ادعاهایی تاکید کرده‌اند.

 تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.