تحريک مغز و دارودرماني در افرادي که به بيماري هاي مغزي مانند آلزايمر مبتلا هستند کمک مي کند حافظه از دست رفته خود را به دست آورند.

محققان دريافته اند موشهايي که به آلزايمر مبتلا هستند مي توانند با به دست آوردن حافظه آنچه را که قبلا آموزش ديده اند به درستي انجام دهند. آنها براي رسيدن به اين هدف از داروهايي استفاده کردند که رشد سلولهاي عصبي مغز موشها را تحريک مي کند.

به گزارش جام جم آنلاين، گروه تحقيقاتي موسسه فناوري ماساچوست در بررسي هاي انجام شده 2 روش دارودرماني و تحريک مغزي را مورد مطالعه قرار داده و عملکرد مناسب آنها را تاييد کرده اند. آنها اميدوارند حتي در شرايطي که سلولهاي مغزي دچار آسيب و تخريب پيش رونده مي شوند نيز بتوان حافظه درازمدت را احيا کرد. حافظه درازمدت از مغز پاک نمي شود، اما احتمالا در جايي ذخيره مي شود که به دليل بيماري نمي توان به آن دسترسي داشت. تحقيقات قبلي نشان داده بودند که تحريکات ذهني منظم مانند مطالعه و نواختن موسيقي خطر ابتلا به آلزايمر را کاهش مي دهد. در موشهايي که از لحاظ ژنتيکي دستکاري شده اند، پروتئيني آزاد مي شود که منجر به بيماري زوال عقل در آنها مي شود؛ در حالي که موشها پيش از اين آموخته بودند در برابر شوک الکتريکي از خود واکنش نشان دهند. پس از 6 هفته ابتلا به بيماري مغزي آنها ديگر نمي توانستند آنچه را که آموخته بودند به ياد آورند.

محققان، موشها را از قفس خارج کردند و در محيطي انباشته از اسباب بازيهاي رنگي در کنار ديگر موشها قرار دادند. موشهاي مبتلا به آلزايمر پس از قرار گرفتن در اين محيط بهتر از ديگر موشها، آزمون شوک الکتريکي را به ياد آوردند. آنها مکانيسم زيستي موشهايي را که در محيط حاوي مهارکننده هاي HDAC قرار گرفته بودند مورد بررسي قرار دادند. حافظه و يادگيري موشها همانند وقتي در محيط حاوي محرکات ذهني قرار گرفته بودند، بهبود يافت.

اگرچه درمان هاي موجود بيشتر براي زماني است که بيماري آلزايمر در مراحل اوليه قرار دارد و حافظه به طور جدي آسيب نديده است ، اما نتايج اين تحقيقات نشان مي دهد حتي پس از آسيب جدي مغز نيز همچنان راههايي براي بازگشت حافظه وجود دارد.

 تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.