اعتماد نوشت: سعيد مرتضوي دادستان تهران گفت: عفاف و حجاب در زمره ارزنده ترين نمودهاي فرهنگي و اجتماعي در تمدن ايرانيان بوده که با ورود فرهنگ ناب اسلامي به کشور در اوج تعالي و منتهاي اعتباري خود قرار گرفته است.

وي افزود: اخيراً بسياري از شهروندان از پوشش نامناسب برخي زنان و دختران در اماکن عمومي گلايه داشته و خواهان برخورد قانوني و اصلاح و ارشاد آنان هستند.دادستان تهران در اين مصاحبه اظهار داشت: مطابق ماده 638 قانون مجازات اسلامي عمل افرادي که با ظاهر و پوشش نامناسب در ملاءعام عفت عمومي را جريحه دار مي کنند جرم محسوب شده و براي مرتکب آن مجازات حبس و جزاي نقدي مقرر شده است. همچنين در صورتي که اين مجازات تاثيري در اين افراد نداشته باشد مطابق مفاد ماده 19 قانون مجازات اسلامي درخواست مجازات تکميلي و تتميمي خواهد شد که به موجب آن تا 5 سال تبعيد از تهران يا اقامت اجباري در منطقه يي ديگر درخواست مي شود.

وي در مورد نحوه عملکرد نيروي انتظامي در اين طرح تاکيد کرد؛ مامورين در وهله اول تذکر ارشادي و لساني را سرلوحه کار خود قرار داده اند و در صورتي که به اين تذکرات اعتنايي نشود متخلفان شناسايي و ضمن تکميل تحقيقات و احصاي سوابق به دادسراي تهران معرفي خواهند شد.

مرتضوي با بيان اينکه دادسراي تهران مصمم است با تمام قوا از اين طرح حمايت کند، افزود:  طي چند روزي که از اجراي اين طرح مي گذرد نيروي انتظامي حتي يک درصد از تدارکات دادسراي تهران را براي مقابله با اينگونه متخلفان پر نکرده است و اين بيانگر آن است که رويکرد نيروي انتظامي، برخورد لساني و تذکرات ارشادي با اين مقوله بوده است.

رئيس ستاد پيشگيري و مبارزه با جرايم خاص تهران از اختصاص يک شعبه دادياري و يک شعبه بازپرسي در 18 ناحيه دادسراي تهران جهت افزايش امنيت اجتماعي خبر داد و افزود؛ قضات باتجربه اين شعب با جرايم امنيت اجتماعي برخورد قاطع خواهند کرد. ضمن اينکه به منظور رسيدگي سريع و قاطع به پرونده هاي باندي و سازمان يافته اين قبيل جرايم نواحي 9 (فرودگاه) و 21 (ارشاد) به اين امور اختصاص يافته است.

مرتضوي با اشاره به اينکه اکثر زناني که به صورت مانکن هاي مبتذل در معابر عمومي ظاهر مي شوند متصل به باندهاي تبهکاري هستند که امنيت و حيثيت جوانان را هدف گرفته اند، گفت؛ گزارش هاي واصله از دادسراي امور جنايي، دادسراي ارشاد و برخي نواحي ديگر حکايت از آن دارد که عده يي از اين زنان، جواناني را که از تمکن مالي بالايي برخوردارند با ظاهر فريبنده در معابر عمومي اغفال کرده و پس از ايجاد ارتباط با آنان مرتکب جرايمي مانند سرقت، اخاذي، کيف قاپي و حتي قتل مي شوند.

وي افزود؛ گاهي اين زنان و دختران که بعضاً نيز به صورت باندي، گروهي و هدفمند عمل مي کنند جوانان را با اهداف شوم خود به منازل خود کشانده يا به منازل آنان مي روند و ضمن استفاده از اين موقعيت در ازاي حفظ آبروي آنها اقدام به اخاذي هاي کلان مي کنند. به عنوان نمونه در پرونده يي که هم اکنون در ناحيه 3 دادسراي تهران در حال رسيدگي است دختري با ظاهري مبتذل و فريبنده جواني را اغفال کرده و پس از ورود به منزل وي با داروي بيهوشي او را خواب کرده و با همکاري ساير افراد باند که پس از بيهوشي صاحبخانه وارد عمل شده اند تمام وسايل و اموال موجود در منزل وي را به سرقت برده اند.

در پايان دادستان تهران ضمن اشاره به اهميت مقوله حجاب و عفاف در ايران اسلامي از عموم شهروندان درخواست کرد با عمل به فريضه امر به معروف و نهي از منکر در ممانعت از گسترش اين گونه ناهنجاري ها با نهادهاي اجرايي و قضايي همکاري کنند.

 تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.