سالانه میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا قربانی سرقت اطلاعات شخصی و کلاهبرداری می‌شوند و هر کاربری ممکن است بیش از تصور خود در معرض سوءاستفاده کلاهبرداران و سارقان شبکه‌ای باشد.

به گزارش ایسنا،‌ شما چه تصوری از میزان ایمنی کارت‌های اعتباری و عابر بانک‌ خود دارید؟ یا فکر می‌کنید چه عاملی می‌تواند امنیت رمزهای شما را تامین کند؟

اخیرا از سوی موسسه «دیتاژنتیکس» فهرستی از 10 رمز عبور پرکاربرد در بین مردم منتشر شده است. از آنجا که این رمزهای عبور عمدتا از سوی بسیاری از کاربران انتخاب می‌شوند لذا به صورت پیش‌فرض در زمره نا‌امن‌ترین رمزها قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سایت «فوربس» از ایالات متحده و مکزیک به عنوان مهد سرقت از کارت‌های اعتباری در جهان یاد کرده است.

در این گزارش 42 درصد از مردم آمریکا به نوعی با یکی از شیوه‌های سرقت و کلاهبرداری از کارت‌های بانکی و اعتباری دست به گریبان بوده‌اند.

اداره دادگستری آمریکا نیز گزارش می‌دهد که سالانه 10 درصد از مردم آمریکا مورد کلاهبرداری و سرقت از کارت‌های بانکی و اعتباری قرار می‌گیرند و کارت‌های اعتباری هفت درصد دیگر از مردم نیز سرقت یا هک می‌شوند.

نتایج مطالعه موسسه «دیتاژنتیکس» نشان می‌دهد که سارقان کارت‌های اعتباری قادرند رمزهای بیش از 25 درصد از کارت‌های سرقت کرده را تنها طی 20 مرحله عملیات رمزیابی کارت‌های اعتباری با موفقیت حدس بزنند.

پس تعجبی ندارد که بدترین رمزهای کارت‌های اعتباری رمزهایی هستند که مانند عدد 1234 در کل ساده یا دارای ترتیب باشند. همچنین امن‌ترین رمزهای عبور آنهایی هستند که هیچگونه مفهوم یا نشانه خاصی نداشته باشند. موسسه دیتاژنتیکس از رمز عبور 8068 به عنوان کم‌استفاده‌ترین و امن‌ترین رمز عبور یاد کرده است.

بنابراین اطلاعات آمار این موسسه، 10 رمز عبور که بیشترین کاربرد را در بین صاحبان کارت‌های اعتباری دارند عبارتند از:‌

1- 1234

2- 1111

3- 0000

4- 1212

5- 7777

6- 1004

7- 2000

8- 4444

9- 2222

10- 6969تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.