یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد که اگر لازم باشد طبق ماده 206 آیین نامه داخلی شکایت رسمی از گردانندگان و تاثیرگذاران حادثه قم به قوه قضاییه ارایه می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، عوض حیدرپور با اشاره به نهایی شدن گزارش حادثه 22 بهمن قم درخصوص اخلا‌ل‌گران در سخنرانی رییس مجلس گفت: اگر لازم باشد طبق ماده 206 آیین نامه شکایت رسمی از گردانندگان این اقدام سخیف به قوه قضاییه ارسال می‌کنیم تا با برخورد با خاطیان از رخ دادن چنین اتفاقاتی در آینده جلوگیری شود.

وی ادامه داد: طی شدن فرآیند شکایت به قوه قضاییه مستلزم ورود دو کمیسیون امنیت و اصل 90 است که طبیعتا درخواست ما نیز چنین موضوعی می‌باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه در واکنش به برخی انتقادات از روند تکمیل گزارش کمیسیون امنیت در مورد حادثه قم و جزییات این گزارش گفت: بعد از تکمیل گزارش حادثه 22 بهمن قم و به دنبال آن اهانت و توهین به آقای لاریجانی اظهارنظرها و اقدامات عجیب از سوی برخی که در بین آنها نمایندگان نیز مشاهده می‌شوند دیده شد که به نظر می‌رسد آنها از سیر قضایا و روند تهیه گزارش اطلاعات درستی در دست ندارند.

حیدرپور با بیان اینکه در روز 22 بهمن در قم به رییس قوه مقننه هتک حرمت شد گفت: این اقدام غیرقانونی و غیر عرف منجر به جلوگیری از سخنرانی آقای لاریجانی شد که بعد از آن کمیسیون امنیت مامور رسیدگی جامع به این قضایا شد.

وی ادامه داد: کمیسیون امنیت تیمی را مامور تهیه گزارش به صورت میدانی و کتابخوانی کرد تا کار به صورت علمی و دقیق پیش رود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: فرضیه این بود که گروهی خودسر، ناخواسته این عمل غیرقانونی را انجام دادند اما بعد از بررسی‌ها این نتیجه حاصل شد که کار سازماندهی شده بود؛ آن هم توسط گروهی که اقداماتی مشابه در گذشته را انجام داده‌اند نمونه این اقدمات را می‌توان در اتفاقات مقابل مجلس و یا مقابل بیوت مراجع اعظام در قم و مشهد دید، در واقع تیمی که به آقای لاریجانی هتک هرمت کرد بود همان تیمی بود که آن اقدامات را انجام داده بود.

این نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر اینکه گزارش کمیسیون امنیت کاری دقیق و حساب شده است، گفت: طبق این گزارش هدف اصلی اخلال‌گران برخورد رییس قوه قضاییه بوده است، کاری که سازماندهی شده بوده است.

وی با اشاره به قرائت این گزارش در کمیسیون امنیت گفت: این گزارش مایه تاسف و تاثر جمع حاضر شد و بعد از رای‌گیری قرار بر این شد که گزارش به صحن علنی ارجاع شود، البته نظر برخی دیگر از نمایندگان این بود که گزارش به مقام معظم رهبری ارجاع شود و نظر برخی دیگر بر آن بود که هیات رییسه در مورد قرائت گزارش در صحن علنی تعیین تکلیف کنند.

حیدرپور افزود: اگر قرار بر تقدیم گزارش به مقام معظم رهبری باشد رییس مجلس باید در دیداری حضوری آن را به ایشان تقدیم کند اتفاقی که بعد از تصمیم هیات رییسه رخ می‌دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به اعتراض برخی به این گزارش مجلس گفت: برخی از کسانیکه مقصر این حادثه هم بودند بعد از قرائت گزارش در کمیسیون و ارجاع آن به هیات رییسه شروع به انجام اقدمات و جوسازی‌هایی کردند به طوری که دیده شد یکی از نمایندگان قم در مصاحبه‌ای فرآیند کار کمیسیون و گزارش را زیر سوال برد و به آن خدشه وارد کرد این در حالی است که کار به صورت تخصصی و طبق فرآیند علمی انجام شده است.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: هدف از پیگیری و تهیه گزارش جلوگیری از حوادث این چنینی است، بحث ما شخص آقای لاریجانی نیست موضوع بر سر این است که به رییس قوه مقننه هتک هرمت شده است آن هم در سطحی که به ایشان مهر و نعلین و اشیای دیگر آن هم در حرم حضرت معصومه پرتاب کرده‌اند، کاری سازمان‌دهی شده که مجلس برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی این موضوع را به طور جدی پیگیری می‌کند.

وی در پایان گفت:‌ مجلس باید به عنوان وظیفه اصلی خود جلوی هرج و مرج‌های این چنینی که منجر به بر هم زدن نظم اجتماعی می‌شود را بگیرد به همین دلیل است که ما خواستار ارایه این گزارش به قوه قضاییه برای برخورد با متخلفان و گردانندگان حادثه قم هستیم.


تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.