436116-574720.jpgعصر ایران ورزشی؛ سولماز خیرخواه - پس از کش و قوس های فراوان بالاخره مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با ریاست حمید سجادی معاون وزارت ورزش و جوانان و بدون حضور ناظر کمیته ملی المپیک در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد تا محمدعلی شجاعی، سرپرست این فدراسیون با کسب 44 رای به کرسی ریاست این فدارسیون تکیه بزند.

اما این انتخابات در شرایطی صورت گرفت که پیش از این فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان به کمیته ملی المپیک اعلام کرده بود که در صورت برگزاری انتخابات توسط وزارت ورزش، این رشته ورزشی تعلیق خواهد.

بر این اساس است که رئیس برکنار شده فدراسیون تیراندازی با کمان نه تنها می گوید این انتخابات قانونی نیست بلکه معتقد است، این راه که وزارت ورزش و جوانان در پیش گرفته است به ناکجاست. کریم صفایی در گفتگو با عصر ایران به وضعیت اضطراری ورزش ایران اشاره کرد و تاکید کرد که آقای وزیر، ورزش را با سیاست اشتباه گرفته است و باید آماده باشد تا در روزهای آینده از این بازی کنار برود.

*****

مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با کمان بدون حضور شما تشکیل شد و رئیس هم انتخاب شد. طبق نامه های فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان،مگر حضور شما در این نشست الزامی نبود؟

در واقع مسئله این است که باید این مجمع با ریاست من تشکیل و برگزار می شد که نشد و این چیزی بود از سوی فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان عنوان شده بود. مسئولان فدراسیون جهانی از مسئولان ورزش ایران خواستند تا اساسنامه ها را تغییر دهند، بعد این مجمع را برگزار کنند و انتخابات را انجام دهند که هیچ یک از این ها اتفاق نیفتاد.

 بر این اساس آیا این انتخابات، می تواند قانونی به حساب بیاید.


اگر این انتخابات قانونی است پس باید نماینده کمیته ملی المپیک هم در آن شرکت می کرد، در حالی که کسی از کمیته ملی در این نشست حضور نداشت و حتی پیش از برگزاری این انتخابات گفتند که این کار را انجام ندهید چون قانونی نیست.

با این همه بی قانونی، آخر و عاقبت ورزش ایران چه خواهد شد؟


ببینید این ترمینالی که اتوبوس های مختلف به شکل تیمی از آن خارج و راهی جاده پر خطر می شوند. وقتی یکی از این اتوبوس ها تصادف کند، می گویند راننده مقصر است یا جاده مشکل داشته و هوا خوب نبوده، وقتی دو تا اتوبوس این ترمینال تصادف کنند، می گویند راننده مقصر بوده و از آن می گذرند ولی وقتی 3 چهار تا از اتوبوس های این ترمینال دچار حادثه شوند دیگر کسی، راننده و جاده را مقصر نمی داند بلکه می آیند و جلوی رئیس ترمینال را می گیرند و او را بازخواست می کنند. در این چند ماه اخیر تصادفات زیادی صورت گرفته که دیگر مشکل از فدارسیون ها نیست بلکه از وزارت ورزش و رئیس آن است.

 اساساً انتخاب آقای عباسی به دلیل اینکه ایشان با فرهنگ ورزش و مجامع بین المللی آشنایی ندارند، اشتباه بوده است. ایشان به عنوان وزیر ورزش باید حداقل با علوم و مقررات ورزشی آشنایی داشته باشند که حتی این شناخت را هم ندارند. از نوع مصاحبه های آقای عباسی در امور بین الملل می توان فهمید که ایشان یک آدم سیاسی هستند تا یک فرد ورزشی چون به المپیک می روند و آنجا از دشمنان حرف می زنند و می گویند دشمنان ما با سرود ایران به پا خواستند.

آخر این چه حرفی است، مگر المپیک جای این حرف های سیاسی است. درالمپیک همه رقیبند و همه بر اساس توانایی های ورزشی شان قرار است با یکدیگر به رقابت بپردازند.  متاسفانه ایشان سیاست را با ورزش قاطی کرده اند و آقای وزیر حداقل باید یک مشاور در کنارشان باشد تا به ایشان یاد بدهند که در مجامع بین المللی چگونه صحبت کنند.

 با این تفاسیر فکر می کنید، آقای وزیر به مجلس فراخوانده شوند؟


از این مجلسی که الان می بینم و نمایندگانی که در این مجلس حضور دارند از آنها بیشتر سازش برمی آید چون این کار، کار تخصصی است و مثل خیلی از مواقع که افراد پشت نام اسلام و پرچم و نظام قائم می شوند، عباسی هم پشت المپیک قایم خواهد شد.

در حالی که المپیک نتیجه فعالیت چندین ساله یک ورزشکار است نه نتیجه فعالیت یک ساله وزارت ورزش و جوانان. ایشان باید بیاید و جواب بدهد و بگوید چرا این کارها را کرده اند تا تمام دستگاه های نظارتی بر روی ایشان حساس شوند . ایشان چراغ قرمزهای زیادی را رد کردند و همیشه هم اینطور نیست که هر آنچه خسرو کند کارش درست است. چون کارها و تصمیمات آقای عباسی می تواند در دفتر خود ایشان وجاهت قانونی داشته باشد ولی در مجامع بین المللی و بیرون از آن دفتر اعتبار قانونی نخواهد داشت.
 
 با توجه به این که زمان قانونی دولت نیز تا چند ماه دیگر به پایان خواهد رسید، فکر می کنید آقای عباسی تا کی بتوانند به عنوان وزیر ورزش و جوانان دراین وزارتخانه بمانند؟

راستش این را نمی دانم اما من این سوال را دارم، آیا این ورزش مال ملت است یا مال آقایان؟ این ها همه متعلق به ورزش و مردم ایران است و در حال حاضر آبروی بین المللی مردم ایران در خطر است، ولی آنها راحت از هر جا که می خواهند هزینه می کنند تا سرپست شان بمانند.
شانس ایشان برای ماندن چقدر است؟

آقای وزیر چون زحمتی برای رسیدن به سمت وزارت نکشیدند، پس چیزی هم برای از دست دادن ندارند. نهایتا شهر سوخته را به نفر بعدی تحویل می دهند.

برگردیم به بحث فدراسیون تیراندازی با کمان. چند روز پیش، آقای شجاعی به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شدند و خودشان هم معتقد بودند که بر اساس توانایی ها و شایستگی شان به این سمت رسیده اند. شما فکر می کنید، آقای شجاعی می تواند تا 4 سال بعد رئیس فدراسیون کمانداران بماند؟

اول اینکه آیا هر کسی بگوید من قابلیت رئیس شدن دارم، آیا مردم او را خواهند پذیرفت. ایشان در حالی رئیس شدند که حتی یک رای مخالف نداشتند، اصلا همه این ها قابل قبول و انتخابات هم درست صورت گرفته است، اما این انتخابات خلاف قانون بوده است و حالا ایشان ادعا می کنند کار قانونی و درستی صورت گرفته است. بعد اینکه ایشان از کجا آمده که حالا هفت تیرکش هم شده است و تیراندازی هم یاد گرفته است.

البته این از توانایی ها و هنرهای آقای سجادی است که ایشان را تیرانداز کرده اند! از هر کسی می پرسید که این آقا از کجا آمده است همه می گویند ما نمی دانیم. خیلی ها از سوابق و پیشینه ایشان خبر دارند و می دانند که کجا و چطور کار می کرده است، من دوست ندارم وارد این مسائل شوم و آبروی کسی را به خطر بیاندازم اما فقط ماندم که مدیر کل حراست چگونه از او حمایت می کند و پشت سر او ایستاده است؟

گفتند که آقای شجاعی منشوری است، چقدر از این ماجرا مطلع هستید؟


من هم این ماجرا را از فوتبالی ها شنیدم. آقایان همه می دانند که اصلا سر قبری که دارند گریه می کنند، در آن مرده ای وجود ندارد. خدا را شاهد می گیرم، روزی که ایشان سرکار آمدند من خودم اطلاعیه ای را دادم و از سمت ایشان طرفداری کردم اما او خودش خرابکاری هایی کرد و با مصاحبه هایی که انجام داد شاخه درختی را که روی آن نشسته بود، برید.

ایشان اصلا طرف حساب من نیستند، ایشان یک سرباز هستند که نقشی در این سیستم ندارند. من معتقدم که باید وزیر را زد تا شاه مات شود و شما مطمئن باشید که تا 2-3 هفته آینده وزیر برای خوردن آماده خواهد شود.

منظورتان استیضاح است؟

ببینید در بازی شطرنج وقتی وزیر گیر می افتد فقط می تواند 2 تا خانه حرکت کند اما در نهایت گیر می افتد یا اسب او را خواهد زد یا فیل به سراغ او خواهد آمد و او را از بازی خارج خواهد کرد. شما حرف من را شاید الان باور نکنید اما در 2-3 هفته آینده وزیر در شطرنج ورزش می خورد و باید از بازی خارج شود.


برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنید
تاريخ : | | نویسنده : lig2futsal |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.